Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Dzień Wolontariatu

16 grudnia po raz kolejny w Wieruszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie ludzi o wielkich sercach którzy angażują się w różnorodne działania organizacji pozarządowych ziemi wieruszowskiej. Nie zabrakło też beneficjentów działań wolontarystycznych tj. osób niepełnosprawnych.

Organizacją całego przedsięwzięcia od wielu lat zajmuje się Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, które wspólnie z powołaną Radą Współpracy Organizacji Pozarządowych Ziemi Wieruszowskiej, Starostwem Powiatu i Urzędem Gminy w Wieruszowie gości na dorocznym spotkaniu blisko dwustu najaktywniejszych mieszkańców naszego powiatu.

Lokalne Święto Wolontariatu jest również okazją do wręczenia ważnych wyróżnień przyznawanych przez Zarząd Główny TPD oraz SIKOS. Wręczono odznaki „Otwarte Serce”, Medale „Otwarte Serce”, odznaki „Zasłużonego Działacza TPD” oraz odznaki „Przyjaciela Dziecka”. Wyróżniono również osoby niepełnosprawne, które poprzez swoje umiejętności promują nasz powiat oraz wyróżniono najaktywniejszych rodziców osób niepełnosprawnych.

Zwieńczeniem imprezy była część artystyczna w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Wieruszowie–Podzamczu oraz wokalistów Studia Piosenki WDK.

Imprezie towarzyszyło stoisko z pracami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne a uczestnicy imprezy mogli zwiedzać pokonkursową wystawę „Twórczość – Terapia - Sukces” mieszczącej się w budynku Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

 

Link do galerii