Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Halowe Mistrzostwa w Kaliszu

Dnia 1.12.2016r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie wzięli udział w XII Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem imprezy była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu.
Sportowa rywalizacja niepełnosprawnych lekkoatletów nad Prosną ma już długą tradycję. Od początku w mistrzostwach naszego miasta uczestniczą zawodnicy z Ukrainy. Nie zabrakło też sportowców z wielu miejscowości w Polsce. Łącznie wystąpiło 21 drużyn.
Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Imprezę rozpoczęły biegi na 60 metrów kobiet. Rozegrane zostały także biegi sztafetowe, skoki wzwyż i w dal, rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską oraz tor przeszkód.
Nasi uczestnicy oraz gościnnie pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej zdobyli łącznie 10 medali w tym:

1. Bożena Marchwicka (WTZ)
I-sze miejsce – złoty medal w konkurencji pt. rzut piłką do kosza;
II-e miejsce – srebrny medal w konkurencji pt. tor sprawnościowy;
III-e miejsce – brązowy medal w konkurencji pt. sztafeta.

2. Izabela Marszałkowska (WTZ)

3. Mateusz Mleczko (ZAZ):
II-e miejsce – srebrny medal w konkurencji pt. skok w dal z miejsca;

4. Andrzej Szczepański (ZAZ):
V- e miejsce w konkurencji pt. rzut piłką lekarską.

Opiekun – Marta Strzelecka (WTZ):
II-e miejsce – srebrny medal w konkurencji pt. tor sprawnościowy ( konkurencja grupowa ).

Pozostali uczestnicy biorący udział w zawodach również zdobyli wysokie noty:

5. Daniel Sokołowski (ZAZ):
XI-e miejsce w konkurencji pt. pt. rzut piłką do kosza;

6. Marzena Gaczyńska (ZAZ):

7. Monika Tujek (WTZ):
V- e miejsce w konkurencji pt. skok w dal z miejsca.

W klasyfikacji drużynowej nasza placówka zajęła VI miejsce, tym samym zdobywając wyróżnienie, statuetkę oraz nagrodę grupową w postaci żelazka.
Przed ogłoszeniem wyników zostaliśmy poczęstowani obiadem, kawą, ciastem, napojem gazowanym. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu.