Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Nowe umiejętności wieruszowskich terapeutów z zakresu ceramiki

Nowe umiejętności wieruszowskich terapeutów z zakresu ceramiki

 

            Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski otrzymały dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w ramach projektu dotyczącego kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach priorytetów na rok 2016 ustalonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Środki na realizację zadań pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

            W dniu 20 września br. pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w szkoleniu, które tym razem odbyło się w formie wyjazdowej w Pracowni Ceramicznej Keramos w Głuchołazach. Tematyka szkolenia dotyczyła sztuki użytkowej, projektowania ceramiki oraz jej dekorowania przy użyciu różnych technik: tlenkowania, szkliwienia itp.

Zajęcia te wchodziły w skład 60-cio godzinnego szkolenia tak teoretycznego jak i praktycznego pt. „Ogólne zajęcia z technologii ceramiki – szkliwienie, tlenkowanie, angobowanie”. Oprócz zajęć stacjonarnych w ZAZ i WTZ w Wieruszowie przewidziane są również wyjazdowe zajęcia w pracowniach ceramicznych w Opolu i Markotowie Dużym.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej https://www.facebook.com/pracowniakeramos/

 

Link do galerii ze szkolenia