Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Partnerzy z Rothenburga z wizytą w Polsce

Tegoroczna wizyta partnerska przedstawicieli Martinshof Diakoniewerk Rothenburg w Stowarzyszeniu Integracyjnym „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie miała wyjątkowy charakter i była związana z 25 – leciem polsko – niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Wizyta rozpoczęła się 26 września br. spotkaniem z pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej, którzy na zakończenie sezonu urlopowego spotykali się na tzw. jesiennym grillu, tym razem w Lubczynie. Była to okazja nie tylko do rozmów i dyskusji ale również do dobrej zabawy. 

W kolejnych dniach partnerzy niemieccy oraz przedstawiciele ZAZ i WTZ wspólnie zwiedzali Warszawę. Nie obyło się bez wizyty w Sejmie RP, która mogła być zrealizowana na zaproszenie Posła RP Artura Dunina. Uczestnicy wizyty zwiedzili najciekawsze miejsca w stolicy tj. Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki, Wilanów i pozostałe obiekty znajdujące na Trakcie Królewskim.

                Podczas podsumowania wizyty, jaka odbyła się 30 września w WTZ w Wieruszowie ustalono kolejne działania dotyczące dalszej współpracy w zakresie aktywności zawodowej i terapii społecznej osób niepełnosprawnych.

 

Link do galerii