Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Pracownicy ZAZ z wizytą w Rothenburgu

W dniach 11-14 czerwca 2015 roku odbyła się kolejna wizyta studyjna związana z wieloletnią współpracą pomiędzy Stowarzyszeniem Integracyjnym „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie a niemieckim partnerem z Martinshof Rothenburg Diakoniewek. Po raz pierwszy w wizycie studyjnej wzięli udział pracownicy niepełnosprawni Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie.  

Głównym celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń w zakresie rozwijania aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnością i promocja dobrych sprawdzonych działań wynikających ze współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Integracyjnym „Klub Otwartych Serc” a Martinshof Rothenburg Diakoniewerk.

W trakcie tegorocznej wizyty w Rothenburgu, pracownicy ZAZ zwiedzali mieszkania chronione, pracownie ceramiczne, hale produkcyjne należące do Martinshof Rothenburg Diakoniewerk. Była to znakomita okazja do poznania różnych technik, narzędzi i materiałów wykorzystywanych do wyrobów wykonywanych przez osoby niepełnosprawne w Niemczech.

Ważnym punktem programu wizyty studyjnej było otwarcie Warsztatu dla osób niepełnosprawnych, które odbyło się w dniu 12 czerwca 2015 roku. Podczas uroczystości otwarcia Hanwerkerhalle Martinshof Rothenburg Diakoniewerk Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub otwartych Serc” Henryka Sokołowska przekazała niemieckiemu partnerowi pamiątkową tablicę.

Podczas pobytu w Niemczech pracownicy ZAZ zostali zaproszeni na wycieczkę kolejką wąskotorową do niemieckiego kurortu Oybin, gdzie zwiedzali piękne skaliste góry oraz ruiny kościoła. Pracownicy ZAZ wrócili do Wieruszowa zadowoleni, pełni wrażeń z nowymi doświadczeniami i pomysłami, które będą wykorzystywane do pracy.

Partnerzy niemieccy są zadowoleni z współpracy z Zakładem Aktywności Zawodowej w Wieruszowie dotyczącej produkcji wyrobów ceramicznych dla Martinshof. 

Link do galerii z wizyty studyjnej w Rothenburgu