Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

X Jubileuszowy Konkurs LODOŁAMACZE 2015 w województwie łódzkim rozstrzygnięty!

W dniu 15 września br. w Łodzi  w Muzeum Kinematografii odbyła się X Jubileuszowa  Regionalna Gala Konkursu LODOŁAMACZE 2015.  

 

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnością. Tworzą coraz lepsze warunki pracy, prowadzą dojrzałą politykę personalną, stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Poprzez swoje działania pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie swojej  firmy i sukcesu.

 

Konkurs organizowany jest corocznie na poziomie wojewódzkim i centralnym w trzech kategoriach:

1.Zatrudnienie chronione

2.Otwarty rynek pracy

3.Instytucje, stowarzyszenia i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej

 

To właśnie w trzeciej kategorii II miejsce zdobyło Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie. Warto dodać, że w tegorocznej edycji, jak poinformował Przewodniczący Kapituły, wpłynęło przeszło 400 zgłoszeń, z czego laureatami zostało 9 podmiotów po trzy w każdej kategorii. 

Pani Henryka Sokołowska – Prezes Stowarzyszenia w towarzystwie przedstawicieli Zakładu Aktywizacji Zawodowej  i  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie  odebrała z rąk członków Kapituły srebrny medal i dyplom za wkład pracy i realizowane projekty na rzecz aktywności zawodowej  i społecznej osób z niepełnosprawnością.

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia sprawiło nie tylko wiele radości i satysfakcji ale  też stanowi dalszą motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań i zadań realizowanych w tym obszarze.

            Podczas Gali wieruszowscy przedstawiciele mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu Natalii Kujawa -  laureatki wielu festiwali muzycznych na co dzień występującej w  Teatrze Studio Buffo oraz Dominiki Rydz i Weroniki Bochat „Dwie” – wokalistek scen łódzkich i warszawskich.

            Patronat nad imprezą objęli Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi.

 

             Konkurs Lodołamacze zainicjowała Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych,  jego realizatorem jest obecnie Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 

Link do galerii