Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

Wycieczka do Krakowa

W dniach 26 -27 maja 2019, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie wraz z opiekunami byli na dwudniowej wycieczce w Krakowie. Głównym elementem programu wycieczki było zwiedzanie wraz z wysłuchaniem historii związanej z obszarem królewskiego miasta Krakowa. Dzięki uprzejmości przewodnika mogliśmy poznać wiele ciekawych miejsc i związanych z tym historii. Po wysłuchaniu hejnału z wieży Mariackiej, udaliśmy się na zwiedzanie takich miejsc jak: Rynek Główny, najsławniejszą w Polsce katedrę gotycką - Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza  i grobami polskich władców, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Wawel, Wzgórze Wawelskie. W trakcie zwiedzania uczestnicy wycieczki spotkali parę prezydencką, z którą zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

W drugim dniu wycieczki została zwiedzona dzielnica Kazimierz, z zabytkowymi synagogami i cmentarzem. Wysłuchanie od przewodnika historii o społeczności żydowskiej, ich kulturze obyczajach pozwoliło przybliżyć kulturę żydowską.

W drodze powrotnej z Krakowa udaliśmy się do kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej w Częstochowie, gdzie wzięliśmy udział w mszy świętej. Po zwiedzeniu Jasnej Góry i zakupieniu pamiątek udaliśmy się pełni wrażeń do Wieruszowa. 

Galeria zdjęć