Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

XIII Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2018”

W dniu 24 maja 2018 r. na terenie kompleksu boisk Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli (powiat opoczyński) odbyła się XIII Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2018” pod patronatem Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego.

W imprezie o charakterze sportowo - rekreacyjnym wzięło udział 651 niepełnosprawnych zawodników i opiekunów z 49 warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa łódzkiego. Zawodnicy brali udział zgodnie z regulaminem w dyscyplinach: biegu na 100, 200, 400 m; sztafecie 4 x 100m, skoku w dal z rozbiegu i z miejsca, pchnięciu kulą mężczyzn i kobiet, rzucie piłeczką palantową i rzucie piłka lekarską.

 Wśród zawodników nie zabrakło reprezentacji z powiatu wieruszowskiego tj. pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej (Zenon Cendrowicz, Marzena Gaczyńska, Monika Wągrowska, Andrzej Szczepański, Wiesław Pieprzka, Robert Romanowski) oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej (Monika Tujek, Ewelina Kasprzak, Izabela Marszałkowska, Filip Kownacki, Andrzej Matuszewski, Jacek Biegański-stażysta) Opiekunami obydwu grup byli: Agnieszka Michta, Marta Panek i Adam Terpis.

Wszyscy otrzymali upominki i dyplomy natomiast zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i tak:

I miejsce w skoku w dal mężczyzn – Zenon Cendrowicz

II miejsce w rzucie piłeczką palantową kobiet – Monika Wągrowska

II miejsce w biegu na 50 m kobiet – Monika Wągrowska

I miejsce w skoku w dal z miejsca – Monika Tujek

Składamy serdeczne podziękowania dla opiekunów i gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla medalistów. 

 

Link do galerii